Güneş her doğduğunda hayatınızın yeniden başladığını düşünün.
11 Tevet 5779 :: 19 Aralık 2018             

Haftanın Bilgileri


16 Ara 2018 - 22 Ara 2018

8 Tevet 5779 - 14 Tevet 5779

İstanbul

Şabat Başlangıç :
(Kabalat Şabat)

17:23

Şabat Bitiş :
(Motsae Şabat)

18:04

İzmir

Şabat Başlangıç :
(Kabalat Şabat)

17:33

Şabat Bitiş :
(Motsae Şabat)

18:24

Haftanın Peraşası

Vayhi

Evrenin İnce Ayarı Yazdır

Evrenin İnce AyarıÇok sayıda bilimadamı, evrenin tasarımı karşısında hayrete düşmüşler ve bir tasarımcının varlığından bahsedilebileceğini itiraf etmişlerdir.

Sayıları iyice artan bilimadamlarına göre, doğanın kanunları ve değişmezleri o kadar 'iyi ayarlanmıştır ki ', ve yaşamın varolması için o kadar çok tesadüf gerçekleşmiştir ki, evrenin, kasıtlı bir planlama ve zeka sonucunda ortaya çıktığı söylenebilir.

Aslında, bu 'ince ayar' o kadar belirgin, ve bu 'tesadüfler ' o kadar sayısızdır ki, birçok bilimadamı, evrenin insanlığı yaratmak uğruna kasıtlı ortaya konulduğunu ileri süren 'Antrofik Esası' savunmaya başlamıştır. Antrofik Esası kabul etmeyenler bile, 'ince-ayarı' itiraf etmekte ve evrenin şans eseri varolamayacak kadar mükemmel olduğunu belirtmektedirler.

BBC bilim belgesellerinin 'Antrofik Kanunu' bölümünde, günümüzün en önemli bilimadamlarından bazıları, bu sonucu destekleyen güncel bulgulardan bahsetmişlerdir.

Cambridge Üniversitesi Gözlemevi'nin saygın yöneticilerinden Dr. Dennis Scania:

Doğa kanunlarını biraz olsun değiştirirseniz, ya da doğanın sabitlerinde birazcık oınama yaparsanız, - bir elektronun yükü gibi -, doğanın gelişimi o kadar değişir ki, akıllı hayatların varolması imkansız hale gelebilir.

Oxford Üniversitesi, Matematik Enstitüsü'nden Dr. David D. Deutsch,

Bu sabitlerden herhangi birini,herhangi bir yöne çok ufak bir oranda kaysaydı, yıldızlar, oluşumlarından sonraki 1 milıon yıl içinde sönerlerdi ve evrim için hiçbir zamanımız olmazdı. Sabitler, diğer yönde oınasaydı, bu sefer helıumdan ağır elementler hiçbir zaman oluşamazdı. Karbon olmayacaktı ve tabii hayat da..Ne kimıa olabilirdi ne de karmaşıklık

 
Ekle: facebook Ekle: twitter

Gelecek Bayram


TU BİŞVAT

Kendini Geliştirmenin Yolları

FİZİKSEL ZEVKTEN YARARLANMA FİZİKSEL ZEVKTEN YARARLANMA

Miladi Takvimi Çevir


    

İbrani Takvimi Çevir